Herní TIP #2 -  Ori and The Blind Forest

Herní TIP #2 - Ori and The Blind Forest

Majkyska Od Majkyska v 4. 2. 2020 10:50
GameTIP!


Ori and The Blind Forest vypráví příběh umírajícího lesa a sirotka, který teprve hledá svoje místo na světě. Snaží se vidět to dobré i ve špatných časech a ukazuje cestu laskavosti. Je naivní? Ano. V podstatě i obyčejný. Je to protipól k cynickému, nejednoznačnému světu, který lásku a obětování vnímá jako slabost. I z toho důvodu se Vám snadno dostane pod kůži.

Ori je zpočátku slabý a kromě chůze neumí vůbec nic. Je rád, že přežil. Teprve v průběhu hraní si osvojuje nové schopnosti (je jich devět), například plachtění na pírku, lezení po zdi či dvojitý skok. Základem je ovšem skákání a útok bludičky, která Oriho následuje. Hra si ovšem vypůjčuje i prvky z her na hrdiny, kdy umožní vlastnosti postavy a naučené dovednosti ještě dále rozvíjet. Například Oriho naučí dýchat i pod vodou.


Moje hodnocení85%
Vydavatel:Moon Studios
Datum výdání:11.3 2015
Dostupné platformy:PC, Xbox One
Kde to seženu? 
Let'splayeSterakdary | Herdyn | Indian - pořad o hrách
Doporučený věk10+
DemoNe
ČeštinaANO


Mé hodnocení a zážitky?

Jak to jen vyjádřit? Znáte Raymana, Prince of Persia, Pac-Mana, Crash Bandicoota, Super Mario Brose, Trine...jo určitě, však to jsou vlastně legendy. Ori and The Blind Forest se připravuje na nástup a zařadí se pěkně mezi ně. Proč? Není to jen hratelnost a příběh, který byste snad mohli považovat za standardní kombinaci známých postupů, pohádky a hledání ztraceného, objevování nových možností vašeho malého hrdiny Oriho. Z obyčejného nežného Oriho, který se zrovna sotva dokázal proběhnout se totiž časem stane hyperaktivní běs, který se svou kamarádkou bludičkou dokáže dvojskoky, lézt po zdech, vystřelit z místa o patro výš a to všechno hezky po sobě. K tomu mu dopomůže i systém "powerupů", který dovolí vylepšit sesbíráním dostatečného množství světélek, které dostanete z okolo chodících potvor, už tak zběsilého Oriho. Magie bludičky se díky nasbíráným bodům stane silnější a útokům dodá více energie apod. Nepřátelé jsou variabilní, ale není jich nijak moc. Je to především prostředí, které bude vaším nepřítelem, ale i pomocníkem.


Ve světě lesa a světa ve kterém se pohybujete se dostanete do zákoutí všech barev a prostředí. Nádhera světa nespočívá jen v propracovaném návrhu úrovní, kde si občas vylámete zuby nad svou nešikovností, ale v neuvěřitleně detailní ručně kreslené grafice, která nastavila neviděnou úroveň grafiky v žánru plošinovek. Prostě hrajete v prostředí jako z moderních disneyovek. Z plošinovek by se dalo říct, že jde o kombinaci kreslířství Raymana a značně kontrastní Trine 2. 

Příběh je vyprávěn vizuálem a občasným hlasem vypraveče, kterému však rozumět nebudete. Zvukově se podařilo zaznamenat vše, hopsání, ťapkání ve vodě, v blátě, výbuchy lávy, větry a ke všemu hraje, ne úplně zapamatovatelná hudba, snad kromě ústřední melodie, která je podle mě až vlezle jednoduchá.

Kombinace plošinovky s takhle propracovaným vizuálem je pro každého fanouška podobných her nutnost. 


Tímto se s vámi loučím a počtete si zase za týden!  

MajkyskaMezitím se můžeš stavit ke mě na stream, kde hrajem různé hry!

https://www.twitch.tv/tintyk

Sdílet článek:

0 Komentáře

Ke článku nejsou napsané žádné komentáře

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit