Herní TIP #3 - Zombie Night Terror

Herní TIP #3 - Zombie Night Terror

Majkyska Od Majkyska v 5. 2. 2020 00:00
GameTIP!


Staň se vůdcem invaze nemrtvých!!

Hráči v roli hlavního mozku operace velí armádě zombíků, kterou je třeba navádět do cíle i z cesty kulek aktivních obránců a samozřejmě je můžete nechat slupnout cestou nějakou tu lidskou svačinu, aby se tím rozšířily jejich řady. Zombie Night Terror nabídne 40 úrovní od tvůrců, další si mohou hráči sami vytvářet v editoru.

Ve většině her a filmů může za šíření zombie nákazy velká farmaceutická firma, která si hrála s něčím, co bylo nad její síly. V Zombie Night Terror za koncem naší civilizace stojí bezvýznamný výrobce drog Romero, který špatně uvařil svou poslední várku narkotik. Na jeho smůlu se jím vyrobený zmetek rychle rozšířil mezi nejchudší obyvatele města, kteří si rádi šlehli cokoliv, co se jim dostalo pod ruku. Naštěstí tentokrát stojíte na opačné straně barikády, takže si invazi nemrtvých hord a pronásledování svého tvůrce možná i užijete.

Průběh epidemie tu má několik fází. První etapa proti vám postaví jen chabě vybavené drogové dealery a odvážné hráče baseballu. V druhém stádiu zahradí zombie cestu policisté s poloautomaty a hvězdami amerického fotbalu. Paleta nepřátel je samozřejmě pestřejší, než tu nyní uvádím, odhalování dalších protivníků, ale nechám již plně na vás, nerad bych vám totiž zkazila překvapení, které z odkrývání nových oponentů plyne.


Moje hodnocení70%
Vydavatel:Good Shepherd Entertainment
Datum výdání:20.7 2016
Dostupné platformy:PC
Kde to seženu?
Let'splayeSterakdary
Doporučený věk15+
DemoNe
ČeštinaNe


Mé hodnocení a zážitky?

Zombie Night Terror je celkem slušně pojatá logická strategie, která se zaměřuje primárně na fanoušky her, u kterých musíte zapojit hlavně mozek. Pokud mezi ně patříte, určitě si tento kousek zkuste, nejednou vám totiž dokáže pěkně zavařit vaše mozkové závity.

Zombíky jsme zažili v herním průmyslu snad na všechny způsoby, ale málokdy se nám dostane příležitost se v žánru přemístit na druhou stranu barikády. Přeci jen mají zombíci inteligenci devíti tisíc učitelů tělocviku a tak hra v jejich kůži nezní už jen od popisu úplně záživně. Zombie Night Terror je však výjimkou. Neocitáme se v roli bezmyšlenkovité tělesné schránky, ale jsme jakousi společnou myslí nemrtvé hordy, kterou navigujeme městským prostředím, abychom nakazili, co nejvíce nebožáků, vyhnuli se ozbrojeným prevítům a strategicky zaútočili ze správné strany, byť by to stálo někoho z našich noshledů hlavu. 

Z horizontálního pohledu máte veškerou úroveň jako na dlani a vidíte tak jednotlivé rozmístění zdravých lidí, různé pasti, křehké infrastruktury a překážky, které musí vaše horda nějak zdolat. 

Přirovnání k Lemmings je v tomto případě skutečně na místě, jelikož vaše horda bezmyšlenkovitě putuje dál úrovní, a pouze slepě poslouchá příkazy, zda lézt na schody, vyrazit dveře nebo nikoliv. Zombíci jsou v tomto případě skutečně jednou ze surovin, jelikož leckdy musíte některého zlikvidovat, poslat vstříc nášlapné mině, přetížit s nimi podlahu nebo zkrátka jen upoutat pozornost, aby jste na vaše ozbrojené nepřátele mohli zaútočit z více stran. 

Schopností, jak naložit s vaší hordou, je zde opravdu požehnaně. Od řízených explozí, po zběsilou rychlost, až po výskoky do dáli nebo cílené obětování. Každá z úrovní je určitým puzzlem, který lze splnit několika způsoby. Příjemná jednoduchá stylizace zajišťuje životnost hry ještě na několik let dopředu, takže jakmile Zombie Night Terror uvidíte ve slevě, neváhejte pořídit.

Tímto se s vámi loučím a počtete si zase za týden!  

Majkyska

Mezitím se můžeš stavit ke mě na stream, kde hrajem různé hry!

https://www.twitch.tv/tintyk

Sdílet článek:

0 Komentáře

Ke článku nejsou napsané žádné komentáře

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit