Herní TIP #4 - StoneBack | Prehistory

Herní TIP #4 - StoneBack | Prehistory

Majkyska Od Majkyska v 6. 2. 2020 05:00
GameTIP!

Přežij mezi dravými stvůrami a osedlej si prehistorická stvoření!

Tentokráte do pravěku! Ve StoneBack si do sytosti užijete herní styl podobný Minecraftu či Terrarii. Budete sbírat suroviny, mlátit dinosaury kyjem po hlavě, vyrábět předměty a mnoho dalšího. Škoda jen, že hra není moc originální a systém výroby předmětů a inventáře se dá popsat jen jako „absurdní“.


Moje hodnocení20%
Vydavatel:Good Shepherd Entertainment
Datum výdání:??
Dostupné platformy:PC, Android, FREEWARE
Kde to seženu?Mezitím se můžeš stavit ke mě na stream, kde hrajem různé hry!
Let'splayeLAWRENCE OMEGA
Doporučený věk8+
DemoNe
ČeštinaNe


Mé hodnocení a zážitky?

Nevím, jestli je ta hra tak stará nebo jen málo známá, ale už se normálně na steamu nedá získat. Český letsplay nenajdete. 

Hra vypadá moc dobře, avšak nejsou pořádně žádné návody, tudíž člověk netuší, co má vlastně dělat a hlavně, JAK má některé věci udělat.

Náš hrdina, říkejme mu „kromaňonec“ musí pro své přežití činit všechno to, co bylo zmíněno výše. Jeho úkolem je prozkoumat okolí a zajistit, aby měl vždy plný žaludek a naopak, aby ho něco nesežralo.

To je celkem obtížné, když žije v jakési pokřivené kamenné době, kdy kolem něj běhají desítky žravých dinosaurů.

Aby přežil, musí se na tlaky okolí připravit. Třeba tím, že si vyrobí kamennou sekeru. Ostré kameny je třeba nejdřív vyrvat ze země tam, kde se nacházejí kamenná pole. Oproti tomu dřevo získá z pohostinnějších lokací, se zelenou trávou a stromy. K výrobě je pak třeba najít nejbližší osadu a na kamenném stole, který slouží jako pracovní stanice, si sekeru vytvořit.

Hru stěžuje snad nejhorší styl inventáře, jaký jsem kdy v historii her viděla. Je nefunkční, nedává vůbec smysl a nedá se ovládat. Nikdo vám neřekne, jak otýpku desíti klacků rozdělit na dvě po pěti, nebo jak věci z batohu pokládat na zem.

Vrcholem je fakt, že se nikde nedozvíte „recepty“ na výrobu. Jak seskládat tři šutry a dva klacky, aby vznikla sekera se pravděpodobněji dozvíte osvícením od boha, než od autorů hry.

Pokud vám survival simulátory nepřerůstají přes hlavu a baví vás po stopadesáté začínat od nuly a sbírat kamínky ze země a listí ze stromů, pak StoneBack zkuste. Podle mého je to jen další slepá větev evoluce. Ostatně stejně, jako oni dinosauři.


Hru si můžete zakoupit a podpořit tím autory a nebo si ji stáhnout jako freeware.

Tímto se s vámi loučím a počtete si zase za týden!  

Majkyska

Mezitím se můžeš stavit ke mě na stream, kde hrajem různé hry!

https://www.twitch.tv/tintyk

Sdílet článek:

0 Komentáře

Ke článku nejsou napsané žádné komentáře

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit