Herní TIP #5 - Risen 1

Herní TIP #5 - Risen 1

Majkyska Od Majkyska v 7. 2. 2020 12:17
GameTIP!

Inkvizitorovu lod stihne strašlivá bouřka. Na palubě jsou však dva černí pasažéři – hlavní hrdina celé hry a žena jménem Sara. Krom strašlivé bouřky zaútočí na posádku i Titán, kterého však krom Inkvizitora nikdo nevidí – ten totiž nosí červený okulár, umožňující vidět Titány. Inkvizitorovi došlo, že se s Titánem nemůže měřit a tak se teleportoval na bezpečné místo, zatímco své muže a vás nechal v lodi. Přivalí se obrovská vlna, která zničí celou loď a zabije skoro celou posádku. Jediní, kdo přežili, jste vy (hlavní hrdina), a Sara. A tím to celé začíná.


Moje hodnocení85%
Vydavatel:Piranha Bytes 
Datum výdání:2.1 0 1997
Dostupné platformy:PC
Kde to seženu? 
Let'splayeRavenGameCZ 
Doporučený věk15+
DemoAno
ČeštinaAno


Mé hodnocení a zážitky?

Poctivé RPG, které mě i po takových letech od vydání stále baví a patří mezi jednu z mých oblíbených her. Tak trochu je v duchu Gothicu.

Po spuštění pochopíte, že to není hra, kde něco dostanete zadarmo. První chvíle jen běháte po ostrově v otrhaných hadrech, ve kterých vás vyplavilo moře a pořád vás někdo zabijí. Člověk se ocitne s nulou a utíká v hadrech a klackem v ruce před naštvaným prasetem, nebo obřím opeřencem. O několik desítek hodin dál likviduje prastarou rasu ještěrů ve jménu vyššího dobra.

Souboje jsou celkem výzva - až do konce si musíte dávat pozor, každý souboj je potenciálně nebezpečný. Taky je fajn, že možnosti soubojového systému se odemykají postupně, takže si to pěkně užijete.

V téhle hře jsem taky poprvé ocenila střídání noci a dne. V noci není nic vidět a nejlepší je jít se někam vyspat!  S tím souvisí bezvadně udělané světlo. Atmosféru navíc umocňuje promyšlená architektura lokací. Alespoň já nikdy neměla pocit, že sem někdo  jen ledabile nasázel do prostředí pár zdí, aby měl kam schovat velkou příšeru.

Můžete si zvolit ze 3 frakcí, já jsem hru prošla za "bandity" Dona Estebana, zkoušela jsem i stranu Inkvizice.
Hlavní dvě NPC namluvili Serkis a Rhys-Davies.

Celkově jde o povedený kousek a i když postup ve hře je poněkud fázový a souboje trošku jednotvárné, tak nakonec má člověk dobrý pocit z dosaženého cíle.

Tímto se s vámi loučím a počtete si zase za týden!  

Majkyska

Mezitím se můžeš stavit ke mě na stream, kde hrajem různé hry!

https://www.twitch.tv/tintyk

Sdílet článek:

0 Komentáře

Ke článku nejsou napsané žádné komentáře

Napsat komentář

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit